Om oss


Entreprenadaktuellt är den breda tidningen som når flest företag inom entreprenad och grönytesektorn. Tidningen delas ut gratis en gång i månaden till samtliga företagare och befattningshavare som har verksamhet inom följande områden.

 
  • Anläggningsarbeten
  • Grundarbeten
  • Sand och grus
  • Gruvor och stenbrott
  • Torvbrytning
  • Återvinning

  • Maskinstationer
  • Maskinuthyrning
  • Kommunernas tekniska förvaltningar
  • Maskinleverantörer
  • Kyrkogårdsförvaltningar
  • Golfbanor
Vi som producerar Entreprenadaktuellt har gett ut tidningar sedan 1962. Förutom Entreprenadaktuellt ger vi även ut tidningarna Jordbruksaktuellt och Skogsaktuellt som är de största oberoende tidningarna i respektive segment.


Koncernen driver även Sveriges främsta handelsplats för begagnade entreprenad- jord- och skogsbruksmaskiner; www.maskinmarknaden.se, med ett 100-tal medverkande maskinhandlare.

Kontaktinformation

Entreprenadaktuellt

Boställsvägen 4

702 27 Örebro

Telefon: 019-16 61 30

Fax: 019-16 61 45

E-post: info@entreprenadaktuellt.se

E-post: redaktionen@entreprenadaktuellt.se


Telefontider:
Må-To 8:30-17
Fredag 8:30-16
Ofta svarar vi både tidigare och senare.

Örebro-Kontoret i Google maps

Vi på Entreprenadaktuellt 

Säljare

Jimmy Karlsson

Säljare

070-462 96 72

jimmy@entreprenadaktuellt.se

Joakim Barath

Säljchef Entreprenadaktuellt

070-422 90 09

joakim@ja.se

 

Redaktion

Ann-Louise Larsson

Redaktör

019-16 64 64

ann-louise@ja.se

Klara Sinnerstad

Journalist

019-16 64 65

klara@ja.se

 

Produktion & Formgivning

Claes Berggren

Tidningsproduktion & IT

019-16 61 33

claes@ja.se

Malin Strandli

Grafisk formgivare

019-16 61 31

malin@ja.se

Michael Bodin

Grafisk formgivare

019-16 64 69

michael@ja.se

Åselie Skoog

Säljare & Grafisk formgivare

070-760 39 66

aselie@ja.se

 

Ekonomi Administration & Prenumeration

Eva Santhesson-Ramnor

Ekonomi, administration och prenumeration

019-16 61 32

eva@ja.se

Stefan Ljungdahl

VD, Ansvarig utgivare

019-16 61 34

0733-67 38 50

stefan@ja.se

Skype Me™! Chat with me
 

Senaste